Автоматизація позбавить роботи 5 млн японців до 2025 року


Автоматизація позбавить роботи 5 млн японців до 2025 року

Попит на промислову робототехніку в Японії зростає, а інвестиції в ІТ-галузь збільшуються. Поки в країні немає проблеми безробіття, але з розвитком технологій число невлаштованих громадян досягне рекордних показників. Масштаб проблеми описує Nikkei Asian Review.

У червні рівень безробіття в Японії перебував на позначці 3%. В середньому на одного претендента припадає 1,51 вакансій. Країна також перебуває в стані демографічного ризику через стрімке старіння населення.

Уряд очікує, що в 2017 році число працездатних громадян складе 76 млн, а до 2065 року скоротиться вже до 45 млн.

Згідно з дослідженням Банку Японії, в 2017 році число компаній, які збільшать інвестиції в розвиток технологій, зросте на 17,5% і досягне рекордного рівня. І причиною цьому служить брак робочої сили.

Щоб підвищувати продуктивність і збільшувати прибуток, роботодавцям доводиться вдаватися до роботизації та автоматизації.

В результаті впливу цих факторів у Японії до автоматизації почали ставитися як до корисного інструменту, який допоможе врятувати економіку. Японія вже входить до трійки лідерів у виробництві промислової робототехніки, але масштаби поставок продовжують рости. У другому кварталі 2017 року японські виробники обладнання отримали замовлення на суму 171,7 млрд йен (~$1,57 млрд) – на 49% більше, ніж за той же період минулого року. На кінець червня загальна сума замовлень становила 384,3 млрд йен (~$3,52 млрд).

Багато виробників не справляються з такою кількістю поставок. Водночас інвестиції в ІТ-розробки ростуть. За прогнозами Банку розвитку Японії, уього року вкладення в цю галузь зростуть на 28% і складуть 558,2 млрд йен (~$5,2 млрд).

Всі ці фактори довгий час вважалися позитивними в контексті демографічної та економічної ситуації в Японії. Але нове дослідження Recruit Works Institute вказує на можливі ризики. За оцінками аналітиків, прискорені темпи автоматизації, викликані браком робочої сили, призведуть до підвищення рівня безробіття до 5,8% до 2025 року. Це рекордний показник для Японії.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua