Китай може обвалити ціни на нафту


Китай може обвалити ціни на нафту

Основними драйверами на ринку нафти останнім часом називають сланцевий сектор США і видобуток в країнах ОПЕК, проте незабаром на перший план може вийти Китай і обвалити котирування.

Спроби ОПЕК і Росії скоротити глобальну пропозицію на світовому ринку нафти можуть виявитися марними, і причиною тому може стати Китай. Таку думку висловив один з авторів Oilprice. Піднебесна останнє десятиліття активно скуповувала нафту для поповнення своїх нафтових резервів. І хоча офіційно їх обсяги не розкриваються, використовуючи непрямі дані, експерти оцінюють обсяг стратегічних резервів Китаю в 600 млн барелів станом на травень цього року.

Якщо припустити, що з травня по серпень запаси зросли ще, цілком можливо, зараз китайський нафтовий резерв можна порівняти з американським, який становить 678,9 млн барелів.

За даними Financial Times, цього року імпорт нафти в Китай зріс рекордними темпами, і його денне значення досягло цифр американського імпорту в 8 млн барелів на день.

Аналітики вважають, що більша частина цього імпорту йде якраз в резерви, але можливості сховищ не безмежні, тому можна припустити, що зараз резерви близькі до свого максимуму. Цей факт, знову ж таки, на думку аналітиків, може спровокувати хаос на ринку.

Читайте також: Нафта торгується різноспрямовано на тлі наслідків урагану в США

За словами стратега RBC Capital Markets Майкла Трена, в цьому році китайський імпорт нафти зростав вдвічі швидше, ніж в минулі роки, що відповідно підтримувало ціни на нафту. У підсумку, якщо імпорт нафти в КНР почне скорочуватися, а це, якщо вірити висновкам аналітиків, неминуче, то впаде і попит, а значить, ціни втратять підтримку.

До речі, в липні обсяг нафтового імпорту Китаю скоротився до мінімальних позначок з початку року – 8,16 млн барелів на день.

У Financial Times стверджують, що темпи приросту імпорту нафти в Китай у другій половині року можуть скоротитися до 700 тис. барелів на день, а в наступному році і зовсім до 100 тис. барелів. Таким чином, до кінця наступного року нафтові сховища Китаю можуть бути заповнені до межі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування