НБУ вважає криптовалюту Bitcoin небезпечною для заощаджень коштів


НБУ вважає криптовалюту Bitcoin небезпечною для заощаджень коштів

Національний банк вважає криптовалюту Bitcoin небезпечною для заощаджень населенням власних коштів. Про це в ефірі телеканалу UATV повідомив заступник директора департаменту стратегії та реформування НБУ Руслан Кравець.

“Якщо ми говоримо про збереження коштів, то можу сказати, що це небезпечно. Це не регулюється, обмінні курси незрозумілі і волатильність цього ринку дуже висока”, – сказав він.

Кравець також зазначив, що Bitcoin непопулярний для щоденних безготівкових платежів через тривалість і складність транзакції.

Читайте також: Курс Bitcoin подолав рубіж $4500

Представник НБУ нагадав, що правовий статус криптовалют в Україні не визначений.

“У світі немає єдиного розуміння, що таке Bitcoin. Якісь країни вважають, що криптовалюти – це актив, а дехто сприймає як товар. Тут різні розуміння і відповідно різне поняття в оподаткуванні та управлінні цим”, – зазначив Кравець.

Він повідомив, що НБУ ініціював засідання комітету з фінансової стабільності, до якого входять фінансові регулятори для обговорення статусу Bitcoin в Україні.

Довідка Finance.UA:

  • Bitcoin – пірінгова платіжна система, яка використовує однойменну розрахункову одиницю і однойменний протокол передачі даних.
  • Випуск першої криптовалюти відбувся в 2009 році.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Фінтех і Картки
Все, що ми знаємо про:НБУ
В Контексті Finance.ua
Опитування