Кабмін почав запроваджувати в Україні новий ринок електроенергії


Кабмін почав запроваджувати в Україні новий ринок електроенергії

Кабінет міністрів України зробив крок до впровадження нового ринку електроенергії: створив координаційний центр для такого ринку.

Відповідне рішення уряд ухвалив на засіданні в Києві в середу, 9 серпня.

Згідно з документом, очолювати центр буде віце-прем’єр-міністр України.

Крім нього, до складу цього органу увійдуть перший заступник глави парламентського комітету з ПЕК (за згодою), міністр енергетики та його заступник, голова НКРЕКП, заступники міністрів фінансів, соціальної політики, економічного розвитку, регіонального розвитку, юстиції, заступник мінстра з питань тимчасово окупованих територій, заступник глави ДФС, заступник глави ДРС, заступник глави адміністрації президента, глава Держенергоефективності.

Також за згодою до органу можуть увійти держуповноважений АМКУ, по одному члену НКРЕКП і НКЦПФР, директор держпідприємства Енергоринок, директор НЕК Укренерго, голова ради ОРЕ, інші особи.

Нагадаємо, що закон Про ринок електричної енергії набрав чинності 11 червня.

Раніше, 8 червня президент України Петро Порошенко підписав закон Про ринок електроенергії.

“Модель ринку саме така, за якою працюють країни Євросоюзу. Мета – ми перейдемо до спільної енергетичної системи Євросоюзу. Будуть введені біржі електроенергії, і ваша станція теж матиме можливість отримати справедливу ціну”, – підкреслив під час підписання Порошенко.

Читайте також: Світло може подешевшати – уряд

Законопроект Про ринок електроенергії передбачає впровадження нової моделі ринку, що включає низку сегментів: ринок двосторонніх договорів, ринок “на добу вперед”, внутрідобовий ринок, балансуючий ринок і ринок допоміжних послуг. При реалізації закону передбачається дворічний перехідний період.

Документ запроваджує норми Третього енергетичного пакета ЄС, в тому числі в питанні розділення компаній за напрямками розподілу і передачі електроенергії.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:Кабмін
В Контексті Finance.ua
Опитування