Українці платитимуть комуналку тільки за показниками загальнобудинкового лічильника


Українці платитимуть комуналку тільки за показниками загальнобудинкового лічильника

Більше жодних норм споживання тепла на квадратний метр. Українці будуть платити тільки за лічильниками. В Україні почав діяти новий закон, який зобов’язує в кожному будинку мати загальнобудинкові лічильники на опалення, холодну та гарячу воду.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.

В даний час показник загальнобудинкового лічильника на тепло пропорційно розподіляється по всіх квартирах – відповідно до їх площ. Але новий закон торкнеться винятків, якщо частина квартир має індивідуальне опалення.

Читайте також: Набув чинності закон про обов’язкове встановлення лічильників для обліку тепла і води

У кожному п’ятому будинку в Україні ще повинні поставити загальні лічильники. Згідно із законом, це буде робити постачальник тепла. За два місяці до встановлення він повинен попередити жителів і назвати точну вартість. В середньому це 46 тисяч гривень. Суму розіб’ють на п’ять років і розділять між усіма мешканцями. Від послуг оператора можна відмовитися і зробити все самостійно. Головне – встигнути до 1 жовтня наступного року.

Довідка Фінансів.юа:

  • 2 серпня 2017 року набув чинності Закон “Про комерційний облік комунальних послуг”, який оприлюднено в газеті “Голос України”.
  • Документ передбачає обов’язкове оснащення будинковими лічильниками всіх будинків, приєднаних до зовнішніх теплових мереж, мереж гарячого та холодного водопостачання.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування