Кількість ввезених вживаних автомобілів за зниженими ставками у липні зросла


Кількість ввезених вживаних автомобілів за зниженими ставками у липні зросла

Кількість ввезених за зниженими ставками акцизного податку уживаних легкових автомобілів зросла до 6,446 тис. в липні, свідчать дані Державної фіскальної служби (ДФС).

“До прийняття відповідного закону і зниження ставок акцизного податку на місяць розмитнювали в середньому 1 тис. автомобілів”, – повідомила директор департаменту адміністрування платежів ДФС Олена Данченко.

За даними відомства, що є у розпорядженні агентства “Інтерфакс-Україна”, кількість митних платежів за цією категорією в липні зросла до 476 млн грн, що на 30 млн грн більше ніж надходження у червні, коли ввезли 5,874 тис. вживаних автомобілів.

Як повідомлялося, згідно з прийнятими змінами до Податкового кодексу, фізичні та юридичні особи з 1 серпня 2016 року до 31 грудня 2018 року можуть ввезти в Україну одне авто на рік (вироблене не раніше 2010 року), яке перепродати можна тільки через рік.

При цьому знижені ставки акцизного податку не застосовуються до автомобілів, які мають походження або ввозяться з країни-агресора (або окупанта).

Ставки на автомобілі з об’ємом циліндра бензинового двигуна до 1 тис. куб. см знижені майже в 11 разів – до EUR 0,102 за 1 куб. см (аналогічно новим авто), з двигуном 1-1,5 л – майже в 22 рази, до EUR 0,063, з двигуном 1,5-2,2 л – у 6,2 разу, до EUR 0,276, з двигуном більше 3 л – до EUR 2,209 (в 1,5 разу) за 1 куб. см.

Експерти ринку відзначали, що з активізацією імпорту уживаних авто відзначається скорочення частки нових “бюджетних” автомобілів в структурі ринку нових автомобілів.

За перший рік дії закону в Україну везли понад 50 тис. старих легкових автомобілів, а надходження до держбюджету склали 4,1 млрд грн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування