Siemens повідомив, скільки втратить через поставки турбін до окупованого Криму


Siemens повідомив, скільки втратить через поставки турбін до окупованого Криму

Німецький концерн Siemens, який опинився у центрі скандалу в Росії через постачання його обладнання до Криму, що перебуває під західними санкціями, заявив, що може втратити через це €100-200 млн виручки.

Голова Siemens Джо Кезер заявив, що компанія вже вжила заходів для скорочення збитків через скандал і може прийняти нові, передає Reuters.

Нагадаємо, агентство Reuters з посиланням одразу на три обізнані джерела повідомляло, що Росія завезла дві турбіни для електростанцій, вироблені німецькою компанією Siemens, в окупований Крим. Поставки були здійснені в обхід санкцій.

Компанія Siemens заявила, що її турбіни не могли потрапити в Крим.

У свою чергу, російська держкомпанія Технопромекспорт, яка будує електростанції в Криму, заявила, що купила обладнання на вторинному ринку, але відмовилася розкрити виробника.

Незабаром в компанії Siemens заявили, що всі чотири газотурбінні установки, поставлені влітку для електростанції в Тамані, потрапили в окупований Крим незаконно, запропонувавши російській стороні викупити їх назад.

Крім того, німці хочуть розірвати ліцензійну угоду з російськими компаніями щодо поставок обладнання для електростанцій.

Також Siemens подав до суду на російський Технопромекспорт, що будує станції в Криму.

Після цього прецеденту Німеччина закликала Євросоюз розширити санкції за рахунок ще чотирьох громадян Росії і компаній.

Довідка Фінанси.юа:

  • 6 липня в ЗМІ з’явилася інформація, що Росія в обхід санкцій здійснила поставку в окупований Крим німецьких газових турбін Siemens.
    У зв’язку з антиросійськими санкціями ЄС заборонив європейським компаніям поставляти енергетичні технології на територію Кримського півострова.
  • 11 липня німецький концерн Siemens подав позови проти причетних до постачання його турбін в окупований Крим.
  • 26 липня посли ЄС погодилися розширити антиросійські санкції за нелегальні поставки енергетичних технологій в окупований Крим.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування