Вчені IBM записали 330 ТБ нестислих даних на крихітний стрічковий картридж


Вчені IBM записали 330 ТБ нестислих даних на крихітний стрічковий картридж

На цьому тижні дослідницький підрозділ компанії IBM повідомив про чергове рекордне досягнення в області зберігання інформації.

Вченим вдалося записати 330 ТБ нестислих даних, що рівноцінно 330 млн художніх творів, на крихітний стрічковий картридж, що поміщається в долоні. Це відповідає щільності 201 млрд біт на квадратний дюйм, що є новим абсолютним рекордом і приблизно в 20 разів перевершує показник щільності нинішніх комерційних стрічкових носіїв.

Технологія зберігання даних на магнітній стрічці була розроблена понад 60 років тому і традиційно використовується для архівування інформації і збереження резервних копій даних. Саме тоді IBM випустила свій перший комерційний продукт. Тоді ємність бобіни системи 726 Magnetic Tape Unit з магнітною стрічкою шириною півдюйма становила близько 2 МБ. Таким чином, відтоді ємність носія вдалося збільшити в 165 млн разів.

Piccy.info - Free Image Hosting

Встановити новий рекорд щільності запису даних на магнітну стрічку допоміг прототип магнітної стрічки Sony Storage Media Solutions і кілька нових технологій. За словами вчених, нинішнє досягнення доводить, що стрічкова технологія продовжує залишатися актуальною і її потенціал поки що не вичерпаний. У IBM також зазначили, що цей рекорд є результатом довголітньої співпраці IBM і Sony в напрямку підвищення щільності запису даних на магнітну стрічку. У числі ключових напрацювань дослідники називають передову рулонну технологію (roll-to-roll processing) виготовлення багатошарових стрічок і вдосконалені мастильні матеріали, які забезпечують стабільний запис даних.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування