Експерт: на Приватбанк викидатимуть по 20 млрд грн, а потім його закриють


Експерт: на Приватбанк викидатимуть по 20 млрд грн, а потім його закриють

Держава не здатна ефективно управляти після націоналізації українськими банками, заявив старший партнер адвокатської компанії «Кравець та партнери» Ростислав Кравець.

«Це було підтверджено ще кілька років тому, коли націоналізувалися Укргазбанк, банк «Київ» і Родовід Банк. Двом з трьох структур («Київ» і Родовід») так і не вдалося вижити. В той же Родовід Банк було вкладено чимало коштів: вони пішли в нікуди, а фінустанову так і не змогли врятувати. «Київ» був приєднаний до Укргазбанку, який би теж загинув, якби не підтримувався постійно державними вливаннями і преференціями», — зазначив він.

Експерт вважає абсолютно безперспективними і нинішні вливання в Приватбанк. Нагадаємо, що вчора Мінфін за рахунок держоблігацій збільшив його капітал ще на 22,5 млрд грн. (у 2016 р. він був збільшений на 117 млрд грн.).

«Цим справа не закінчиться. Державі доведеться кожні 2-3 місяці вкладати в Приватбанк по 20-30 млрд. грн., щоб підтримувати його на плаву. Ці гроші будуть йти в нікуди. Ще раз повторюся: держава — неефективний керівник, що підтверджується історіями наших банківських націоналізацій. При цьому потрібно розуміти, що це емісійні кошти, які будуть тиснути на економіку України. І на курс гривні, і на ціни, які і без того не перестають зростати», — зазначив Кравець.

Він переконаний, що Нацбанк був обізнаний про реальну ситуацію в Приватбанку ще до проведення націоналізації.

«Нинішні викривальні заяви чиновників звучать просто безглуздо. Так, у банку були фінансові проблеми, але в Нацбанку це прекрасно знали. І зараз можна не давати незграбних виправдань. Потрібно усвідомлювати, що всі все знали, і головне — що бізнес-модель держбанків в нашій країні збиткова. І боюся, що зрештою, коли держава більше не зможе вкладати нові кошти в Приватбанк, його все одно доведеться закрити», — резюмував Кравець.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua