Мінфін оприлюднив лист Коломойського з проханням націоналізувати ПриватБанк


Мінфін оприлюднив лист Коломойського з проханням націоналізувати ПриватБанк

Міністерство фінансів України на своєму сайті оприлюднило лист від 16 грудня 2016 року прем’єр-міністру України Володимиру Гройсману від колишніх найбільших акціонерів Приватбанку Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова з проханням придбати акції банку і прийняти позитивне рішення щодо його подальшої капіталізації

У повідомленні Мінфіну зазначається, що термін, до якого колишні акціонери ПриватБанку в односторонньому порядку зобов’язалися забезпечити проведення реструктуризації кредитного портфеля банку, закінчився 1 липня 2017 року.

“Згідно з інформацією, якою на даний момент володіє Міністерство фінансів, значного прогресу в реструктуризації досягнуто не було”, – йдеться в повідомленні.

Мінфін також зазначає, що націоналізація ПриватБанку була необхідним кроком для порятунку Банку і забезпечення фінансової і економічної стабільності в Україні. “Адже виведення з ринку найбільшого банку в країні, де тримають вклади понад 20 млн українців і через який здійснюється більше 60% всіх роздрібних платежів, міг привести до дестабілізації фінансової системи країни і мати значний негативний вплив на економіку в цілому”, – підкреслюють у відомстві .

Довідка Finance.UA:  
 • 18 грудня 2016 року уряд прийняв рішення про націоналізацію ПриватБанку, кінцевими бенефіціарами якого на той момент були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов.
   
 • Таким чином, держава отримала 100% в його капіталі, а ПриватБанк було докапіталізовано на суму 116,8 млрд грн.
   
 • За даними Національного банку України 2016 рік ПриватБанк закінчив зі збитками 135,31 млрд гривень, що становить 80% загального збитку, отриманого українськими банками в минулому році.
   
 • В результаті аудиту з’ясувалося, що 100% корпоративного кредитного портфеля Приватбанку було видано пов’язаним особам, і фінустанова потребує додаткової капіталізації ще мінімум на 38 млрд грн.

 • i

  Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

 • !

  Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми
Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:Мінфін України
В Контексті Finance.ua