ЗМІ: Комітет сенату США схвалив проект військового бюджету, який передбачає допомогу Україні


ЗМІ: Комітет сенату США схвалив проект військового бюджету, який передбачає допомогу Україні

Комітет сенату США у справах збройних сил схвалив проект військового бюджету, який передбачає виділення близько $ 700 млрд на військові потреби, повідомляють американські ЗМІ.

Так, проект передбачає виділення $ 621,5 млрд на оборонні витрати плюс ще $ 75 млрд на військові операції за кордоном. Однак, за даними ЗМІ, $ 10 млрд з цих $ 75 млрд планується перенаправити на фінансування оборонних проектів всередині США.

За інформацією газети The Washington Post, сенатори пропонують виділити $ 500 млн на надання допомоги Україні, в тому числі – летальної зброї. У проекті бюджету зберігаються обмеження на пряму співпрацю з російськими військовими, які були введені США після приєднання Криму до РФ.

Газета відзначає, що комітет виступив за виділення $ 4,6 млрд на заходи щодо посилення обороноздатності на сході Європи. Зокрема, близько $ 100 млн пропонується використовувати на фінансування програми, в рамках якої Пентагон допомагає країнам Балтії посилити оборону і запобігати “російській агресії”.

“У комітеті вважають, що США повинні робити більше для запобігання російській агресії. Це стосується як діяльності Росії за кордоном, так і в кіберпросторі”, – йдеться в документі.

Газета повідомляє, що в схваленому комітетом проекті пропонується розробити програму створення нових балістичних ракет наземного базування.

Також сенатори з комітету вважають за необхідне заборонити Пентагону використовувати продукцію компанії Kaspersky Lab на своїх комп’ютерах в зв’язку з висловленими Вашингтоном побоюваннями, що вона може бути пов’язана з російським керівництвом.

Нарешті, комітет закликав Пентагон надати йому інформацію про діяльність РФ в рамках так званої “гібридної” війни.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування