"Нафтогаз" готовий відновити закупівлі газу у "Газпрому", але з умовою


"Нафтогаз" готовий відновити закупівлі газу у "Газпрому", але з умовою

НАК “Нафтогаз України” буде готовий відновити закупівлі газу у російського “Газпрому” після імплементації рішення Стокгольмського арбітражу за відповідним контрактом між сторонами. Про це повідомив глава холдингу Андрій Коболєв на прес-конференції в четвер, 22 червня, в Брюсселі.

“Відповідно до першого окремого рішення Стокгольмського арбітражу за контрактом на поставку газу, ціна повинна бути переглянута. І як тільки “Газпром” виконає рішення трибуналу, ми будемо готові почати закупівлі газу у нього”, – розповів Коболєв.

Разом з тим, глава правління НАК зазначив, що невідомо, скільки часу необхідно “Газпрому”, щоб виконати рішення трибуналу, тому НАК не очікує відновлення закупівель у “Газпрому” найближчим часом і в поточному році.

Довідка Finance.UA:  
  • Український Національний нафтогазовий холдинг “Нафтогаз України” почав судові розгляди з російським “Газпромом” за двома контрактами: щодо транзиту російського газу в ЄС через територію України і купівлі-продажу Україною російського газу.
     
  • 1 червня Стокгольмський арбітраж прийняв рішення на користь “Нафтогазу”, переглянувши ціни по укладеному в 2009 році контракту на закупівлю газу у російського монополіста з урахуванням ринкових умов.
     
  • Крім того, Стокгольмський суд скасував вимогу “Газпрому”, згідно з якою Україна мала щороку закуповувати 52 мільярди кубометрів газу, або оплачувати його вартість, при цьому не вибираючи весь обсяг (принцип “бери або плати”).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування