Надмірна ліквідність банківської системи становить $4 мільярди - НБУ


Надмірна ліквідність банківської системи становить $4 мільярди - НБУ

Банківська система має надмірну ліквідність в розмірі близько 4 мільярди доларів, повідомив заступник голови Національного банку України Олег Чурий в ході наради Комітету Верховної Ради з питань фінансової політики та банківської діяльності.

“На сьогодні надмірна ліквідність банківської системи становить близько 4 мільярдів доларів, але ми не бачимо активного кредитування”, – сказав Чурий.

За його словами, твердження про перешкоджання розвитку кредитування високих ставок за депозитними сертифікатами НБУ, що приваблює банкірів вкладати в них кошти, не має підстави.

“У депозитних сертифікатах розміщено близько 60 мільярдів гривень, але активи банківської системи перевищують 1 трильйон гривень, тобто, частка сертифікатів не така значна”, – пояснив Чурий.

Він підкреслив, що відсутність кредитування викликано не високими ставками НБУ, а іншими проблемами, включаючи низький захист прав кредиторів, проблему правової і судової систем.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua