Прокуратура США звинуватила ExxonMobil в маніпулюванні даними про зміну клімату


Прокуратура США звинуватила ExxonMobil в маніпулюванні даними про зміну клімату

Найбільша нафтова компанія світу Exxon Mobil Corp. могла ввести інвесторів в оману щодо впливу змін клімату на її діяльність, оскільки використовувала внутрішні параметри, що відрізнялися від її публічних заяв, йдеться в матеріалах, які генпрокурор штату Нью-Йорк Ерік Шнайдерман в п’ятницю направив до суду.

За кілька років розслідування прокуратура Нью-Йорка зібрала документи та інші відомості, які ставлять під сумнів достовірність прогнозів потенційних майбутніх витрат Exxon в зв’язку зі змінами законодавства про викиди парникових газів.

Крім прокуратури Нью-Йорка, цим аспектом діяльності нафтового гіганта і пов’язаною з ним практикою цікавиться Комісія з цінних паперів і бірж (SEC) США.

Тепер Шнайдерман через суд вимагає від Exxon розкриття додаткової документації і показань свідків. Розслідування охоплює діяльність компанії з кінця 1970-х років.

Прокуратура також підозрює, що компанія навмисно занижувала ризики кліматичних змін в своїй публічній заяві і спонсорувала дослідження, які доводять відсутність таких змін.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua