Чергові кроки НБУ щодо лібералізації валютного регулювання не створять ризиків для гривні - експерт


Чергові кроки НБУ щодо лібералізації валютного регулювання не створять ризиків для гривні - експерт

Чергові кроки Національного банку України (НБУ) щодо лібералізації валютного регулювання не створять ризики для курсової стабільності, повідомляється в прес-релізі Ідея Банку з посиланням на голову правління фінустанови Михайла Власенка.

“Чергові кроки Нацбанку щодо лібералізації валютного регулювання позитивно впливають на фінансовий ринок. Скасування норми, згідно з якою компанія не могла купувати валюту, якщо у неї на рахунках понад $100 тис., не зробить істотного впливу на курс гривні, який перебуває в стійкому тренді на зміцнення. Позитивною для ринку є можливість роботи банків з різними класифікаторами валют, що дозволить клієнтам банку працювати з тими валютами, які необхідні їм для здійснення зовнішньоекономічної діяльності”, – сказав М.Власенко.

За його оцінкою, на ринку створені передумови для скасування обмеження за розміром довгої валютної позиції банку на рівні 1% від регулятивного капіталу і повернення її на докризовий рівень 5%. Банкір також вважає, що варто скасувати норму про можливість купівлі валюти в власну валютну позицію банку в розмірі 0,5% від регулятивного капіталу протягом дня.

М.Власенко вважає, що НБУ не знизить і не скасує норму обов’язкового продажу валюти в поточному році.

“Даний інструмент дуже важливий для стабільності національної валюти і забезпечує стабільні продажі валюти на міжбанківському ринку. В осінньо-зимовий період дане питання є особливо гострим, тому ймовірно, що Нацбанк не піде на такий радикальний крок в поточному році”, – сказав він.

Як повідомлялося, в кінці травня в рамках подальшої лібералізації валютного регулювання НБУ скасував заборону на купівлю іноземної валюти за наявності у клієнта на рахунках понад $100 тис. власних коштів і скасував обмеження для фізичних осіб на переказ коштів за межі України для неторгових операцій (раніше вони були обмежені сумою не більше 150 тис. грн на місяць за винятком деяких випадків).

Нацбанк також дозволив банкам здійснювати операції з обміну іноземної валюти без обмежень щодо групи класифікатора іноземних валют і банківських металів, як на міжбанківському, так і на міжнародному валютному ринку.

Водночас, з огляду на необхідність подальшої підтримки стабільності валютного ринку України, Національний банк вирішив зберегти дію вимоги про обов’язковий продаж надходжень в іноземній валюті з-за кордону на користь юридичних осіб на рівні 50%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:Ідея Банк НБУ
В Контексті Finance.ua