Український ринок лотерей чекають великі зміни: що пропонують


Український ринок лотерей чекають великі зміни: що пропонують

Мінфін готує законопроект, згідно з яким цей вид бізнесу буде ліцензуватися. Ліцензія обійдеться в 168 млн 400 тис. грн – близько 100 тисяч мінімальних прожиткових мінімумів. Також з пунктів розповсюдження лотерей будуть стягуватися щорічні фіксовані платежі.

Про це на своїй сторінці в Facebook написав політолог Кирило Молчанов, передає «Слово і Діло».

«Таким чином, тільки з однієї компанії держава зможе отримати понад 200 млн гривень від одних тільки фіксованих податків. Це дійсно призведе до серйозного наповнення бюджету. Адже, приміром, у 2014 році загальний оборот ринку лотерей досягав 12,4 млрд грн. При цьому податків у бюджет з цієї суми було сплачено менше ніж 3% – 318 млн. грн», – пише експерт.

В останньому меморандумі МВФ чітко зазначено, що Україна зобов’язується з 2018 року легалізувати гральну індустрію.

«Реальний обсяг грального ринку Мінфін оцінює в 40 млрд. Звісно, ті хто нині паразитує на цьому ринку, категорично проти зміни правил гри та процедури ліцензування навіть для лотерей, не кажучи вже про все ігрове підпілля», – підкреслив він.

Як уточнив фахівець, понад 90% українського ринку лотерей контролює російський бізнес.

За інформацією експерта, зараз Мінфін підготував законодавчі ініціативи, які дозволять поряд з ліцензуванням заводити на ринок лотерей держбанки: Ощадбанк, Приватбанк, Укрексімбанк та інші.

«Це сприятиме розвитку конкуренції на ринку і зростанню доходів держави. Нарешті Мінфін перейшов від скарг, що Україні потрібні все нові і нові фінансові позики від західних партнерів, і почав шукати внутрішні можливості для наповнення бюджету», – резюмував Кирило Молчанов.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування