Французьким чиновникам заборонять працевлаштовувати родичів


Французьким чиновникам заборонять працевлаштовувати родичів

У Франції законопроект про прозорість політичного життя заборонить парламентаріям наймати на роботу родичів. Заборона торкнеться не тільки депутатів і сенаторів, а й членів уряду, місцевих чиновників і співробітників їхніх кабінетів.

Про це на прес-конференції заявив міністр юстиції країни Франсуа Байру, повідомляє RFI.

“Наше головне завдання – знайти спосіб повернути довіру громадян до влади”, – сказав Байру.

Як зазначається, для цього міністр представить на розгляд парламенту спеціальну поправку до Конституції.

Відповідно до законопроекту, депутати, сенатори і місцеві чиновники не зможуть займати ідентичну посаду більше трьох термінів поспіль. Виняток робиться лише для сільських чиновників. Податкові порушники, якщо їхня провина буде доведена в суді, протягом 10 років не зможуть обіймати виборні посади.

Уряд також планує створити “банк демократії”, який видаватиме кредити політичним партіям і кандидатам. Останніх, в свою чергу, зобов’яжуть надавати гарантії платоспроможності.

Зазначається, що прийняття закону про прозорість політичного життя було однією з головних передвиборних обіцянок нового президента, а також однією з умов політичного альянсу між Еммануелем Макроном і Франсуа Байру в лютому 2017 року.

Мета реформи – уникнути конфлікту інтересів, підвищити прозорість виборів і переглянути джерела фінансування партій.

Згідно з нещодавно проведеним опитуванням, 57% французів заявили, що довіряють президенту Еммануелю Макрону і його реформам.

Подання законопроекту також співпало з початком попереднього розслідування стосовно міністра регіонального розвитку Рішара Феррана. Його підозрюють в неетичних операціях з нерухомістю. Байру коментувати рішення прокуратори міста Брест відмовився.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Світ
Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування