НАБУ підозрює банк Надра в причетності до розтрати 400 млн гривень на завод Фірташа


НАБУ підозрює банк Надра в причетності до розтрати 400 млн гривень на завод Фірташа

Національне антикорупційне бюро підозрює збанкрутілий банк Надра в розтраті 400 млн гривень, виділених інвесторами на створення дочірньої структури “Запорізького титано-магнієвого комбінату” (так само, як і банк, належить бізнесменові Дмитру Фірташу).

Про це свідчить постанова Солом’янського райсуду Києва від 4 травня 2017 року.

Детективами НАБУ було встановлено, що службові особи ТОВ “Запорізький титано-магнієвий комбінат” спільно з посадовими особами ДП “ЗТМК”, ВАТ “КБ “Надра”, ТОВ “Синтез Ресурс”, а також особами, які подавалися від імені Tolexis Trading Limited, здійснили розтрату в сумі 399,9 млн гривень, виділених для виконання стратегічної програми розвитку і технічної модернізації виробництва ТОВЗТМК”, отриманих від Компанії Tolexis Trading Limited як внесок у статутний капітал.

Згідно з матеріалами справи, слідством було встановлено, що всі операції проходили через рахунки зазначених компаній в банку Надра.

Схема полягала в тому, що ТОВ “Синтез ресурс” отримувало від банку кредити, які використовувало для купівлі доларів США з подальшим їх переведенням за межі України. Також для конвертації доларів у гривні використовувався валютний рахунок підприємства. У результаті загальний обсяг операцій склав близько 626,348 млн доларів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кримінал
Дивись також
Весь ринок:Кримінал
Все, що ми знаємо про:НАБУ
В Контексті Finance.ua
Опитування