У Швейцарії відкрився перший у світі завод з переробки CO2


У Швейцарії відкрився перший у світі завод з переробки CO2

У Цюріху відкрився перший в світі завод, який збирає з повітря вуглекислий газ для перепродажу та виробляє тепло, пише Inhabitat.

За даними Fast Company, стартап Climeworks, який організував роботу підприємства, вважає, що знадобляться ще сотні тисяч таких заводів, щоб вирішити екологічні проблеми планети.

Вентилятори на заводі всмоктують повітря, фільтрують CO2, а тепло, що виділяється, поставляється в теплиці по підземному трубопроводу. І теплиці – не єдине застосування для CO2, його також можна використовувати, щоб робити газовані напої або створювати паливо.

Завод виконує функцію дерев – тільки для його роботи знадобиться в тисячу разів менше площі, ніж для рослин, які зможуть переробити таку ж кількість вуглекислого газу. Такі заводи можуть бути використані в районах, які не підходять для сільського господарства.

Перший завод в Швейцарії може переробляти близько 900 тонн CO2 на рік – приблизно стільки вуглекислого газу викидають в атмосферу 200 автомобілів. Щоб переробляти 1% всіх викидів вуглекислого газу в світі до 2025 року, Climeworks знадобиться 750 тисяч установок, які збирають з повітря вуглекислий газ. Компанія планує розширити виробництво і збирати вже 10 гігатонн CO2 щороку до 2040-2050 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua