0 800 307 555
Finance.ua розвивається і оновлює головну
Finance.ua - це не тільки стрічка новин. Ми вкладаємо багато сил у створення сервісів порівняння кредитів, депозитів і банківських карт. А наша редакція публікує багато путівників по вибору фінансових послуг і розповідає як не переплачувати.
Щоб показати все це читачам, ми винайшли головну сторінку сайту заново.

Порошенко розповів, що означає для України рішення Стокгольмського трибуналу щодо газу


Порошенко розповів, що означає для України рішення Стокгольмського трибуналу щодо газу

Президент України Петро Порошенко розповів, чому перемога НАК “Нафтогаз” в Стокгольмському трибуналі важлива для України.

Про це президент написав на своїй сторінці в Facebook.

“Щойно голова НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв поінформував мене про те, що НАК “Нафтогаз” виграв найбільший комерційний спір”, – написав президент.

Порошенко зазначив, що положення контракту з російським “Газпромом” “бери або плати” було скасовано.

“У задоволенні вимог російського “Газпрому” платити за газ на підставі “бери або плати” відмовлено. Це принцип, нав’язаний Україні Росією і безвідповідально прийнятий українськими учасниками переговорів в 2009 році. Завдяки йому мільйони українців були пограбовані на мільярди доларів”, – заявив Порошенко.

Рішення трибуналу, як розповів президент, також дає право “Нафтогазу” вимагати зниження ціни на газ за контрактом з “Газпромом” за умовами ринку.

“Таким чином, вартість газу буде визначатися не Кремлем, а виключно прозорим і вільним ринком. Це важливий крок на шляху до енергетичної безпеки. Москва вперше втрачає можливість використовувати газ як зброю політичного тиску і шантажу”, – прокоментував даний пункт Порошенко.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування