Використання VPN несе загрозу як персональній, так і державній кібербезпеці користувачів - експерт


Використання VPN несе загрозу як персональній, так і державній кібербезпеці користувачів - експерт

Бездумне використання VPN несе загрозу як персональній кібербезпеці користувачів, так і корпоративній і державній кібербезпеці.

Про це в ході конференції «Персональна кібербезпека у контексті нових загроз, які виникли на фоні блокування Інтернет-контенту» заявив голова Комітету ІнАУ з питань доступу до інфраструктури телекомунікацій Анатолій Пятніков.

“Передусім це стосується користувачів мобільного доступу”, – каже експерт.

За його словами, 20-30% користувачів соцмереж уже встановили VPN-клієнти, які дають змогу обходити блокування.

Голова Правління ІнАУ Олександр Федієнко зазначив, що оператори телекомунікацій кожен в рамках свого розуміння виконують Указ Президента України №133/2017 від 15.05.2017 року (щодо санкцій, в частині заборони надання послуг з доступу користувачам до інтернет-ресурсів). Але документ не містить термінів виконання, відсутня методика технічного блокування ресурсів. Оператори чекають роз’яснень. При цьому месседж влади громадянам щодо необхідності відмови від російських соцмереж донесено, а суспільство за тиждень виконало 10-річний план обізнаності в питаннях функціонування Інтернету і механізмах обходу блокувань.

Директор по роботі з учасниками Київського відділення ISACA Гліб Пахаренко звернув увагу на те, що рішенню про блокування інтернет-ресурсів мав передувати аналіз очікуваного зиску і наслідків для людей, інфраструктури, бізнес-процесів. Але такого публічного аналізу немає.

“Система кібербезпеки України має багато ризиків, серед яких – нестача кваліфікованих фахівців, безлад в технологічних рішеннях, використання неліцензійного ПЗ, відсутність правильних налаштувань безпеки. На цьому фоні зиск від закриття ряду ресурсів незначний”, – зазначив він.

Довідка Finance.UA:

  • Петро Порошенко 15 травня ввів в дію рішення РНБО про санкції проти соціальних мереж “ВКонтакте” і “Одноклассники”.
  • Санкції також діють стосовно “Мейл.ру”, “Яндекс” і їхніх сервісів. Доступ до всіх сервісів “Яндексу” і Mail.ru заборонений на три роки.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua