Єврозона, як і раніше, потребує великих обсягів монетарного стимулювання - Драгі


Єврозона, як і раніше, потребує великих обсягів монетарного стимулювання - Драгі

Економіка єврозони, як і раніше, потребує суттєвої програми монетарного стимулювання, яка реалізується Європейським центральним банком (ЄЦБ), заявив президент ЄЦБ Маріо Драгі.

Виступаючи в Європарламенті в понеділок, М.Драгі визнав, що економіка регіону набирає зростання, проте вказав на слабкість базової інфляції – показника, який не враховує волатильні ціни на енергоносії і продукти харчування, пише газета The Wall Street Journal.

“Ми абсолютно впевнені, що екстраординарний обсяг підтримки за рахунок монетарної політики, в тому числі за рахунок прогнозування підходу до політики (forward guidance), як і раніше, необхідний, – заявив Драгі. – Ціновий тиск в єврозоні, особливо в плані динаміки зарплат, як і раніше, недостатнє, щоб підтримати стійкий і самостійний рух інфляції до нашої середньостроковій мети”.

Економіка єврозони відновлюється, і різні експерти все частіше висловлюють думку про необхідність зміни курсу політики ЄЦБ. Такий тиск найбільш відчутний з боку Німеччини, найбільшої економіки єврозони.

Багато аналітиків вважають, що ЄЦБ почне міняти тон своїх заяв влітку цього року, спочатку за рахунок поліпшення оцінки перспектив економіки єврозони, а потім за рахунок відмови від формулювання про “готовність збільшити стимулювання в разі погіршення економічних прогнозів.

До теперішнього часу заяви представників ЄЦБ не вказували на плани Центробанку почати згортання стимулюючих заходів, що включають рекордно низькі основні процентні ставки, а також викуп облігацій щомісячними темпами в 60 млрд євро.

М.Драгі наголосив у понеділок, що “знижувальні ризики для економіки єврозони продовжують скорочуватися”.

“Економічний підйом стає все більш стійким і продовжує поширюватися по різних секторах і країнах єврозони”, – зазначив глава ЄЦБ.

“Той факт, що внутрішнє споживання та інвестиції є основними двигунами економічного зростання в єврозоні, робить підйом більш сильним і гнучким в умовах понижувальних ризиків, пов’язаних, головним чином, з глобальними чинниками”, – заявив він.

Довідка Finance.UA:

  • Наступне засідання ЄЦБ відбудеться 8 червня.
  • Курс євро до долара США за даними на 17:00 за Києвом у понедiлок становив $1,1172 порівняно з $1,1183 на закриття попередньої сесії.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua