Світу до 2050 р. бракуватиме понад $400 млрд для виплати пенсій


Світу до 2050 р. бракуватиме понад $400 млрд для виплати пенсій

Дефіцит пенсійних накопичень в світі до 2050 року досягне $428 трлн, у п’ять разів перевищивши нинішній світовий річний ВВП, збільшення тривалості життя і низької результативності інвестицій пенсійних фондів, йдеться в доповіді Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ).

Автори доповіді рекомендують світовим лідерам якомога швидше зайнятися цією проблемою. Підвищення пенсійного віку в багатьох країнах представляється неминучим.

ВЕФ вивчив перспективи шести розвинених країн з найбільшими пенсійними проблемами – США, Великобританії, Японії, Нідерландів, Канади та Австралії, а також ситуацію в Китаї та Індії – державах з найбільшою кількістю населення.

У 2015 році розрив між пенсійними накопиченнями і потребами у виплатах в цих країнах оцінювався в $67 млрд.

З урахуванням інфляції і зростання зарплат розрив у розрахунку на душу населення складе $300 тис. до 2050 року.

У США дефіцит збільшиться з $28 трлн у 2015 році до $137 трлн, у Китаї – з $11 трлн до $119 трлн, в Індії – з $3 трлн до $85 трлн.

Розрахунки ВЕФ грунтуються на рекомендаціях Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР) про те, що пенсійні накопичення слід формувати таким чином, щоб дохід після виходу на пенсію становив 70% від доходу в активний період життя. У Великобританії пенсіонери можуть розраховувати в середньому на 38% – менше, ніж у будь-якій з розвинутих країн. Середній показник для 35 держав ОЕСР складає 63%.

За оцінками ВЕФ, кількість людей старше 65 років збільшиться з 600 млн. сьогодні до 2,1 млрд осіб в 2050 році. До 2066 чверті світового населення буде понад 65 років. І якщо зараз на кожного пенсіонера в середньому в світі припадає вісім працівників, то в 2050 році це співвідношення скоротиться вдвічі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Світ
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua