Країни нового Шовкового шляху з'єднають надшвидкісні поїзди


Країни нового Шовкового шляху з'єднають надшвидкісні поїзди

Китай розробляє нове покоління надшвидкісних пасажирських потягів, здатних розвивати швидкість до 400 км/год. Вони повинні з’явитися в 2020 році і з’єднати ключові регіони «Економічного пояса Шовкового шляху».

Нові поїзди з’являться на підтримку ініціативи «Один пояс і один шлях», яку уряд КНР висунув в 2013 році і яка полягає у формуванні нової моделі міжнародного співробітництва, економічного партнерства і культурного обміну між цивілізаціями в дусі Шовкового шляху.

На думку Фен Хао, представника Державної комісії з розвитку і реформ, надшвидкісний поїзд повинен з’єднати густо населені регіони і зняти зайве навантаження з автотрас, повідомляє China Daily.

«Оскільки багато країн уздовж нового шовкового шляху, особливо в Центральній і Південно-Східній Азії, на Близькому Сході і в Східній Європі планують будувати високошвидкісні залізничні колії чи покращувати власні транспортні системи, вони будуть раді отримати технологічну підтримку з боку Китаю», — упевнений Фен.

При виробництві рухомого складу надшвидкісних поїздів китайські інженери використовують нові матеріали — вуглецеве волокно і алюмінієві сплави, які допоможуть зменшити їх вагу і збільшити енергетичну ефективність, розповів Цяо Фен, головний інженер компанії CRRC Changchun Railway Vehicles, підрозділу China Railway Rolling Stock Corp.

Академік Лю Юмей з Китайської інженерної академії вважає, що запускати надшвидкісні потяги на швидкості 400 км/год економічно не вигідно, оскільки доведеться часто міняти запчастини, електричні контакти і ремонтувати рейковий шлях. Але якщо побудувати нові шляхи і знизити вартість деталей, проблема зникне.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування