У Нацбанку пояснили, чому з українськими фінансистами не хочуть працювати на Заході


У Нацбанку пояснили, чому з українськими фінансистами не хочуть працювати на Заході

Закриття західними банками коррахунків українських фінустанов пов’язане з посиленням заходів по частині фінансового моніторингу, вважають в НБУ.

«Очевидно, що однією зі складових цієї тенденції є поступове посилення процедур compliance і збільшення штрафних санкції до банків за порушення законодавства у сфері фінансового моніторингу. У зв’язку з цими факторами в зарубіжних банках зростає ризик збільшення витрат на штрафи та інші заходи, пов’язані з перевірками на відповідність платіжних доручень вимогам FATF та внутрішніх фінансових регуляторів. Закономірним кроком на такі виклики стає більш жорстка політика іноземних банків стосовно банків-кореспондентів», — заявили в прес-службі НБУ.

Там також визнали, що закордонним фінансовим інститутам стає менш вигідно співпрацювати з невеликими банками-кореспондентами.

Нагадаємо, що раніше українські банки повідомляли, що їхні західні партнери стали частіше розривати з ними корвідносини. Найчастіше наші фінансисти скаржилися на Commerzbank і Deutsche Bank.

«Дана ситуація ніяк не пов’язана з якістю платежів українських банків. Тенденція із закриттям кореспондентських рахунків відзначається в багатьох розвинених країнах світу», — запевнили в Нацбанку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кредит&Депозит
Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua