Українцям доведеться звітувати про споживання газу


Українцям доведеться звітувати про споживання газу

В Україні планується налагодити більш ретельний контроль за обліком і споживанням газу. У Верховній Раді зареєстрований законопроект №6391, який передбачає створення єдиної бази абонентів – споживачів природного газу.

У пояснювальній записці зазначено, що такий реєстр є одним з ключових у справі забезпечення моніторингу витрачання газу і своєчасного оновлення заходів безпеки з постачання цього енергоносія. Також єдина база допоможе оператору ГТС забезпечити баланс системи.

Збирати дані будуть суб’єкти господарювання, простіше кажучи, самі газовики. У базу планується вносити всю інформацію про споживачах аж до перевірки у них лічильників. Також потрібно буде регулярно оновлювати такі дані.

За невиконання цих вимог операторам газорозподільчих систем погрожують величезними штрафами – від 3 тис. до 5 тис. неоподатковуваних мінімумів (а це 4,8 млн. – 8 млн. грн.).

Як буде відбуватися збір даних на практиці і чи не вимагатимуть газовики за це свого роду «абонентську плату» з самих споживачів – невідомо.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Особисті фінанси
Все, що ми знаємо про:Верховна Рада
В Контексті Finance.ua