Штучний інтелект заробляє на біржі 30% річних


Штучний інтелект заробляє на біржі 30% річних

Дослідження, проведене фахівцями Школи бізнесу та економіки Університету Фрідріха-Александра (Німеччина), показує, що штучний інтелект здатний приймати вигідні інвестиційні рішення. Він обігрує трейдерів-людей, особливо під час криз.

«Штучні нейронні мережі в першу чергу створені для проблем, рішення яких неможливо виразити в ясних правилах, — говорить автор дослідження, доктор Крістофер Краусс. — Розпізнавання зображень і мови — типові приклади застосування, взяти хоча б Siri. Але глибоке навчання може зачіпати й інші сфери, наприклад, прогноз погоди або економічного розвитку».

Міжнародна команда вчених на чолі з доктором Краусс була першою, хто застосував технологію ШІ до великого обсягу ринкових даних. Для того щоб з’ясувати, чи краще автоматизована навчальна платформа справляється із завданням, ніж проста стратегія довгострокового інвестування, дослідники вивчили індекс S&P 500, який складається з акцій 500 провідних компаній США. На підставі приблизно 180 млн точок на графіках котирувань цінних паперів модель аналізувала поведінку всіх акцій в період з 1992 по 2015 рік для кожного дня торгів.

Результат виявився вражаючим. З 2000 року вчені спостерігали прибутковість інвестиційної стратегії ШІ на рівні 30% річних. Для 1990-х, коли не існувало торгових роботів, результати виявилися ще вищими. Найкраще алгоритм показав себе у часи фінансових криз, наприклад, колапсу доткомів на початку 2000-х або іпотечної кризи 2008-2009 років, коли трейдери-люди зіштовхували в прірву котирування цінних паперів, керуючись переважно емоціями.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua