Черговий «конверт» з оборотом 559 млн грн ліквідували в Києві


Черговий «конверт» з оборотом 559 млн грн ліквідували в Києві

Київські правоохоронці ліквідували конвертаційний центр з оборотом 559 млн грн.

Про це повідомили в прес-службі ДФСУ.

Правоохоронці встановили групу у складі 4 осіб, які організували конвертцентр, який надавав послуги підприємствам реального сектору економіки з формування незаконного податкового кредиту та переведення безготівкових коштів у готівку.

Для прикриття своєї незаконної діяльності організатори створили, придбали та зареєстрували на підставних осіб з непідконтрольних територій України (в основному м. Алчевськ і м. Перевальськ) корпоративні права 24 транзитних і фіктивних СГД.

В подальшому реально діючі підприємства перераховували безготівкові кошти на рахунки підконтрольних учасникам конвертаційного центру СГД за нібито придбані товарно-матеріальні цінності, роботи або послуги. Після цього кошти знімалися фігурантами через каси банківських установ. Додатково, учасники “конверта” здійснювали придбання неврахованої готівки і штучного податкового кредиту з ПДВ на тіньовому ринку у підприємств реального сектора економіки.

Проконвертировану готівку, за винятком 10-12% в якості винагороди за надання незаконних послуг, разом з підробленими первинними документами передавали клієнтам особисто або поштою.

Загальний обсяг проконвертованих грошових коштів з використанням реквізитів транзитно-конвертаційних підприємств становить 559 млн грн. Ймовірні втрати бюджету оцінено в сумі понад 93 млн грн. Встановлено 8 найбільших підприємств – вигодонабувачів.

На розрахункові рахунки фіктивних компаній, відкриті в трьох комерційних банках, накладено арешт.

Тривають слідчі дії.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кримінал
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua