0 800 307 555
0 800 307 555

Що потрібно вказувати в податковій декларації за 2016 рік


Що потрібно вказувати в податковій декларації за 2016 рік

Українці, які отримують доходи не від податкових агентів в особі роботодавців, повинні подати до податкової декларації до 1 травня. Зробити це можна особисто, через уповноважену особу, в електронній формі і навіть поштою (в цьому випадку необхідно, щоб штемпель c датою листа був проставлений до зазначеної дати).

“Будь-яка особа, яка отримала дохід від своєї професійної або незалежної професійної діяльності, або від будь-якого іншого джерела доходу (наприклад, дарування, отримання майна в спадщину, здійснення якоїсь разової діяльності, яка була оплачена), зобов’язана повідомити податкові органи шляхом декларування про отримання такого доходу і далі сплатити відповідний податок з доходу фізичної особи”, – розповів керуючий партнер адвокатського об’єднання Suprema Lex Віктор Мороз.

Що потрібно вказувати в декларації:

Здавання нерухомості в оренду

Якщо орендарем є юридична особа, то саме вона зобов’язана у своїй декларації відобразити оренду приміщення і, виступаючи податковим агентом, сплатити податок доходу фізичної особи за орендодавця.

Якщо ж орендарем виступає фізична особа, то орендодавець-фізична особа декларує отримання доходу від оренди приміщення та сплачує податок доходу фізичної особи.

Купівля-Продаж нерухомості та отримання спадку

При оформленні угод з нерухомим майном з його купівлі-продажу і при оформленні угод з отримання нерухомого майна в спадок у нотаріусів, які в даному випадку також виступають податковим агентом, сплачуються всі податки. Їх необхідно в подальшому відобразити у податковій декларації, але повторно сплачувати не потрібно.

При цьому, якщо продаж здійснюється вперше за три роки або якщо спадкоємцем є чоловік чи дружина, батьки або діти, то відбувається декларування за нульовою ставкою податку. Однак подання декларації в будь-якому випадку обов’язкове.

Дарування будь-яких подарунків від батьків, дітей і подружжя не обкладається податком, але обов’язково декларується. Отримання подарунків від третіх осіб в будь-якому випадку сплачується за ставками 15-18% для одержувача такого подарунка і обов’язково відображається у податковій декларації.

При отриманні подарунків як призів від лотерей, розіграшів або будь-яких інших вікторин та організацій, які такі подарунки розігрують між необмеженим колом осіб, щодо сплати податків застосовується ще й підвищувальний коефіцієнт 1,5.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua