0 800 307 555
0 800 307 555

NASA тестує модель пасажирського надзвукового лайнера (відео)


NASA тестує модель пасажирського надзвукового лайнера (відео)

Надзвукові пасажирські перельоти можуть стати реальністю вже в найближчому майбутньому. NASA, спільно з Lockheed Martin, проводить випробування двигунів і аеродинамічних властивостей літака X-Plane, швидкісного транспорту майбутнього.

NASA і компанія Lockheed Martin починають перші високошвидкісні випробування в аеродинамічній трубі безшумних Supersonic Technology (QueSST) X-Plane, спроектованих в Науково-дослідному центрі Гленна в Клівленді”, – вказується в публікації.

Як зазначається, агентство випробовує модель X-plane в масштабі 1:10 в спеціальних аеродинамічних установках Glenn’s 8’і 6 ‘Supersonic Wind Tunnel. Протягом наступних восьми тижнів інженери протестують літак в вітровому діапазоні від 0,3 до 1,6 Маха (приблизно від 240 до 1500 км/год), щоб зрозуміти аеродинамічні особливості та аспекти рухової системи. NASA вважає, що літак QueSST X-plane зможе здійснювати надзвукові перельоти вже в найближчому майбутньому.

“Ми виміряємо навантаження в усіх напрямках, щоб переконатися, що літак буде впевнено почуватися в повітрі за будь-яких умов”, – говорить авіакосмічний інженер Рей Кастнер, під керівництвом якого і проходять випробування.

Іншим важливим аспектом є перевірка того, що потік повітря на надзвуковий швидкості надходить в рухову систему м’яко і рівно, не викликаючи збоїв. Аеродинамічні труби в центрі Гленна підходять для цього якнайкраще.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua