Низька рентабельність банків є глобальною проблемою - Курода


Низька рентабельність банків є глобальною проблемою - Курода

М’яка кредитно-грошова політика в більшості великих економік світу знижує процентний дохід банків, що негативно позначається на їх рентабельності й може стати проблемою для стабільності у світовому фінсекторі, заявив глава Банку Японії Харухіко Курода.

За його словами, поки банки світу демонструють непогані показники прибутку завдяки низькій вартості обслуговування кредитів і відновленню світової економіки, однак якщо базові ставки залишаться на поточному рівні, “маржа за кредитами стане ще меншою, і рентабельність фінкомпаній постраждає”.

Банки можуть підвищити свою рентабельність, видаючи більше кредитів невеликим компаніям і фізичним особам, виконуючи ризиковані операції на ринках цінних паперів, скорочуючи витрати і розвиваючи сфери бізнесу, які отримують дохід за рахунок комісійних, наводить слова Х.Куроди агентство Bloomberg.

У самій Японії банки стикаються з низкою проблем, включаючи старіння населення, чисельність якого скорочується, зазначив глава японського ЦБ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua