0 800 307 555
0 800 307 555

В Україні в січні закрилися 129 тисяч приватних підприємців, - Гройсман


В Україні в січні закрилися 129 тисяч приватних підприємців, - Гройсман

В Україні в січні закрилися близько 129 тис. приватних підприємців, але з них близько 112 тис. взагалі не вели ніякої діяльності і не платили податків і внесків до Пенсійного фонду.

Про це сказав прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

«Закрито за цей період, за січень, 129 тис. підприємців, їхніх документів, скажімо так. З них 112 тисяч взагалі не вели ніякої діяльності. Хтось колись зареєструвався і нічого потім не робив. Але що говорить нам законодавство? А законодавство передбачає, що якщо ти підприємець, то заплати хоча б внески до Пенсійного фонду. Адже коли закінчиш свою діяльність – прийдеш за пенсією. І чому ти маєш забрати робочу пенсію у того, хто платив внески?».

При цьому Гройсман нагадав, що в цілому в Україні працюють понад 2 млн підприємств і підприємців. «І немає тут ніякої трагедії», – зазначив голова уряду, коментуючи цифри закритих підприємств.

«Підприємства закриваються і відкриваються. І ось цифри: за останній час закрилися 16,8 тис. підприємств, а відкрилися більше 23 тис. Жодних негативних тенденцій немає, але нам весь час намагаються донести інформацію про те, що все пропало», – сказав Гройсман.

Як повідомлялося, з 1 січня окремі категорії фізичних осіб – підприємців (ФОП), зокрема, другої і третьої груп, будуть платити єдиний соціальний внесок в розмірі 704 грн на місяць, навіть якщо тимчасово не мають ніякого прибутку; при цьому перша група «спрощенців» має можливість платити половину мінімального страхового внеску в розмірі 352 грн на місяць.

Експерти називають цю норму контрпродуктивною, оскільки вона може відвести в тінь тих підприємців, які вели підприємницьку діяльність епізодично і платили податки тоді, коли мали прибуток.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
В Контексті Finance.ua