0 800 307 555
0 800 307 555

Без удачі: НБУ визнав ще один банк неплатоспроможним


Без удачі: НБУ визнав ще один банк неплатоспроможним

Правління Національного банку України від 26 січня прийняло рішення про віднесення ПАТ “Фортуна-банк” до категорії неплатоспроможних.

“Здійснені керівництвом Фортуна-банку і власником істотної участі цього банку заходів щодо його докапіталізації були недостатніми для забезпечення позитивного значення регулятивного капіталу станом на 1 січня 2017 року”, – йдеться в повідомленні регулятора в п’ятницю.

Нацбанк уточнює, що 91% (2167 осіб) всіх вкладників банку отримають свої вклади в повному обсязі, оскільки їх розмір не перевищує гарантовані Фондом гарантування вкладів фізичних осіб суму 200 тис. грн. В цілому НБУ оцінює виплати ФГВФО в 96 млн грн.

Фортуна-банк, згідно з даними Нацбанку, на 1 жовтня 2016 року посідав 38 місце за розміром активів серед 100 українських банків, що діяли на той момент (2,507 млрд грн).

Його основним власником з пакетом 99,637%, за даними на сайті НБУ, є Мотрона Тищенко.

Регулятор зазначає, що за результатами діагностичного обстеження Фортуна-банк, проведеного в першій половині 2016 року, в липні був затверджений необхідний обсяг його докапіталізації, позаяк всі банки другої двадцятки за розміром активів мали забезпечити позитивне значення регулятивного капіталу станом на 1 січня 2017 року.

Згідно з повідомленням, фінустанова подала в Нацбанк план реструктуризації, який передбачав виконання низки заходів з метою докапіталізації банку, і протягом 2016 року керівництво і власник вживали заходів для виконання вимог щодо докапіталізації, зокрема шляхом погашення кредитів позичальників – пов’язаних осіб, спрямування коштів субординованого боргу в основний капітал банку, проте їх виявилося недостатньо.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:НБУ Фортуна-банк
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua