Через масову еміграцію Східну Європу чекає обвал економіки - The Economist


Через масову еміграцію Східну Європу чекає обвал економіки - The Economist

Країни Східної Європи за останні 20 з гаком років відчувають гостру нестачу кваліфікованих кадрів, в першу чергу, через “відтік мізків” і еміграцію робочої сили в більш розвинені країни, і найближчим часом ситуація може тільки посилитися.

Ще гірша ситуація в пострадянських країнах, які або досі перебувають в орбіті Росії, або ж активно борються за вихід з неї, як, наприклад, Україна.

Згідно з прогнозами МВФ, деякі країни в Східній Європі щорічно втрачали по 0,6-0,9% ВВП за період від 1999 до 2014 року. До 2030 року ВВП на душу населення в Болгарії, Румунії і деяких балтійських країнах буде нижчим, ніж він би міг бути без еміграції.

Деякі ж країни шукають інший вихід, заохочуючи до імміграції громадян бідних сусідів. Населення Естонії стрімко скорочувалося протягом 1990-х років. Але останні два роки воно зростало завдяки іммігрантам з України, Білорусі та Росії.

Втім, імміграція не може заповнити прогалини, які виникли через “відтік мізків”. Майже всі з 400 тисяч українців, які отримали дозволи на постійне проживання в Польщі в 2015 році, працюють в агросекторі або на будівництві.

Водночас, близько 30% емігрантів з Польщі мають вищу освіту. Для тих, хто залишив Східну Європу, свобода жити і працювати, де захочеться, стала великою перевагою. Але рідні країни емігрантів постали перед серйозним викликом. Їм потрібно навчитися, як залучати працівників, або ж доведеться поступитися своєю економікою.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua