0 800 307 555
0 800 307 555

В кінці 2016 року споживчі настрої українців покращилися


В кінці 2016 року споживчі настрої українців покращилися

Майже всі складові індексу показали позитивну динаміку, найбільше зросли індекси очікуваного розвитку економіки країни і очікуваних змін особистого матеріального становища.

У грудні 2016 року споживчі настрої українців покращилися: індекс споживчих настроїв (ІСН) зріс на 9,7 п. в порівнянні з показником листопада і встановився на позначці 57,1, свідчать дані дослідження споживчих настроїв в Україні, яке щомісяця здійснює GfK Ukraine. Індекс поточного становища збільшився на 6,7 п. – до рівня 53,4.

У грудні очікування українців щодо можливого безробіття дещо погіршилися: індекс очікуваної динаміки безробіття встановився на позначці 145.2, що на п. 1.3. вище, ніж в листопаді. Разом з тим покращився індекс інфляційних очікувань: показник в грудні становив 186,3, це на 3,9 п. нижче листопадового показника.

Очікування українців щодо курсу гривні протягом найближчих 3 місяців у грудні оптимістичні: індекс девальваційних очікувань зменшився на 6,1 п. – до значення 158,5.

“Зазвичай в грудні споживчий оптимізм зростає. У грудні 2016 року порівняно з листопадом найбільше зріс індекс очікувань розвитку економіки в наступні п’ять років, що може свідчити про відновлення довіри до влади. Значення цього індексу досягло максимуму за останні два роки”, – коментують аналітики GfK Ukraine.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua