НБУ і Мінфін почали обговорення реструктуризації ОВДП у портфелі Нацбанку


НБУ і Мінфін почали обговорення реструктуризації ОВДП у портфелі Нацбанку

Національний банк і Міністерство фінансів почали обговорення реструктуризації облігацій внутрішньої державної позики в портфелі Нацбанку.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Нацбанку.

“Цей процес стосується тільки ОВДП, що перебувають в портфелі Національного банку. Зараз їх сума становить близько 383 млрд гривень”, – підкреслив міністр фінансів Олександр Данилюк.

За словами заступника голови Національного банку Олега Чурія, цей процес має 2 мети.
По-перше, полегшити навантаження на державний бюджет за рахунок зміни термінів погашення і обслуговування ОВДП, які тримає Національний банк.

По-друге, сприятиме проведенню зваженої фіскальної політики, яка буде збігатися з цілями НБУ щодо забезпечення низької та стабільної інфляції і буде давати можливість реалізації режиму інфляційного таргетування.

В результаті репрофайлінга (реструктуризації) ОВДП, що знаходяться у власності Національного банку, повинні бути конвертовані в довгострокові гривневі облігації різної терміновості з прив’язкою прибутковості до рівня інфляції.

Погашення нових зобов’язань Міністерства фінансів перед Національним банком буде відбуватися рівномірно протягом тривалого періоду (поки обговорюється максимальний термін 30 років).

Діалог по структурі портфеля і термінів за новими ОВДП триває.

Обсяг ОВДП в обігу в цілому на 13 січня становить 667,568 млрд гривень.

У портфелі НБУ перебувають ОВДП на 383,3 млрд гривень.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua