Біля ЧАЕС випробовуватимуть нове сховище відпрацьованого ядерного палива


Біля ЧАЕС випробовуватимуть нове сховище відпрацьованого ядерного палива

У вересні-жовтні 2017 року почнуться випробування нового сховища відпрацьованого ядерного палива в районі ЧАЕС, в ході яких буде використано реальне ядерне паливо. Повноцінна експлуатація почнеться в третьому кварталі 2018 року.

Про це в інтерв’ю Радіо Свобода повідомив головний інженер проекту з підвищення безпеки на ЧАЕС Андрій Савін.

«Приблизно у вересні-жовтні 2017 року проводитимуться «гарячі» випробування з реальним ядерним паливом. Після чого – спілкування з Держатомрегулювання для того, щоб отримати ліцензію на експлуатацію. Планується, що повноцінна експлуатація буде в третьому кварталі 2018 року», – заявив Савін.

До того моменту, коли сховище введуть в експлуатацію, відпрацьоване ядерне паливо (а це понад 21 тис. паливних збірок за весь час роботи електростанції) буде зберігатися в уже існуючому сховищі «мокрого» типу СВЯП-1, яке працює з 1986 року. За словами інженерів, проектна потужність басейнів старого сховища не дозволяє тривалий час зберігати паливні відходи. Крім того, паливо краще зберігати в сухому середовищі.

Зараз на об’єкті завершуються будівельні роботи, обладнання для ядерного палива виготовлено і частково змонтовано.

Нове сховище забезпечить приймання на зберігання, підготовку до зберігання і зберігання протягом 100 років.

Як відомо, будівництво СВЯП-2 фінансується з «Рахунку ядерної безпеки Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР). Загальна вартість проекту будівництва нового сховища становить 381 млн євро.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua