0 800 307 555
0 800 307 555

Стало відомо, які світові економіки постраждали найбільше в 2016 році


Стало відомо, які світові економіки постраждали найбільше в 2016 році

3 з 10 найбільших економік світу закінчили 2016 рік набагато гірше, ніж починали його. І багато в чому ці країни винні самі. Нові умови роблять майбутнє для Великобританії, Індії та Італії дуже непевним.

Великобританія

Хмари над економікою цієї країни почали згущуватися, коли в результаті референдуму народ прийняв рішення вийти з ЄС. Ця подія досить швидко отримав гучну назву Brexit.

Результати голосування справили безпосередній вплив на глобальні ринки і призвели до падіння акцій. Фунт упав до найнижчого рівня за останні 30 років. Відтоді ситуація з національною валютою дещо стабілізувалася, але не досягла своїх докризових показників. Експерти в наступному році прогнозують для Британії зростання інфляції та невизначеності, пов’язаної з виходом із найбільшої торгової зони.

Індія

Ситуація в цій країні не віщувала біди, поки уряд в листопаді не прийняв рішення про відмову від банкнот номіналом 500 і 1000 рупій і заміни їх на гроші нового зразка. Такі дії були прийняті в рамках заходів по боротьбі з корупцією.

Даний крок викликав хаос і паніку у мільйонів людей, які боялися втратити свої заощадження і прагнули обміняти їх на нові купюри. В результаті, темпи зростання економіки Індії впали на 7,3%, а центральний банк погіршив прогноз на наступний фінансовий рік.

Уряд стверджує, що подібні заходи підуть на користь державі та її подальшому розвитку, але політична опозиція не впевнена, що ціна, яку доведеться за це заплатити, не буде занадто висока.

Італія

4 грудня в країні відбувся референдум, який поставив всю політичну еліту Італії в глухий кут. Громадяни проголосували проти реформ, запропонованих прем’єр-міністром Матео Рензі і спрямованих на боротьбу з економічним застоєм.

Після оголошення результатів прем’єр-міністр подав у відставку, а ситуація на ринках країни стала настільки непередбачуваною, що під загрозою опинився один з найстаріших банків. У ситуацію повинен втрутитися італійський уряд і профінансувати установу.

Подальша ситуація, яка буде розгортатися в Італії, поки погано прогнозована. Втім, на хвилі кризи, до влади можуть прийти популісти.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua