Fitch оцінює зобов'язання Приватбанку в інвалюті в 4,8 млрд доларів


Fitch оцінює зобов'язання Приватбанку в інвалюті в 4,8 млрд доларів

Міжнародне рейтингове агентство Fitch оцінює зобов’язання Приватбанку в інвалюті в 4,8 млрд доларів.

На кінець 3-го кварталу зобов’язання Приватбанку в іноземній валюті становили 4,8 млрд доларів, що становить 52% від загальної суми зобов’язань.

При цьому 4 млрд доларів з цієї суми – кошти вкладників.

На думку Fitch, влада може підтримати валютну позицію Приватбанку за рахунок внеску в формі держоблігацій з індексацією до долара США для рекапіталізації банку.

У той же час поєднання дорогого депозитного фондування і портфеля держоблігацій з потенційно більш низькою процентною ставкою може зробити істотний тиск на маржу і операційні показники банку після рекапіталізації, навіть якщо платоспроможність буде відновлена.

Як повідомлялося, у Приватбанку є 3 серії єврооблігацій: на 200 і на 175 млн доларів з погашенням у 2018 році, на 220 млн доларів з погашенням в 2021.

На думку ряду експертів, дані зобов’язання будуть списані, а власники єврооблігацій звернуться до суду з позовом до України.

Раніше повідомлялося, Міжнародне рейтингове агентство Fitch помістило довгостроковий рейтинг дефолту емітента (РДЕ) і рейтинг старшого боргу ПриватБанку (Дніпро) в список Rating Watch “Що розвивається”.

Крім того, рейтинг стійкості банку (Viability Rating) знижений до рівня “f” з “ccc”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua