Які фінансові помилки допускають мілленіали, а що роблять правильно


Які фінансові помилки допускають мілленіали, а що роблять правильно

Мілленіалами називають покоління молодих людей, які народилися в період з 1980 по 1999 роки. Саме вони сьогодні трансформують економічне, соціальне і політичне життя суспільства, – пише CNBC.

Представники цього покоління, як правило, більш оптимістичні, різноманітні й товариські, ніж населення старшої вікової групи. Та вони не завжди правильно і логічно поводяться у фінансових питаннях і аспектах розподілу бюджету. Отже, які помилки найчастіше допускає молоде покоління, а що робить правильно?

Сильні сторони

Мілленіали цінують освіту

Багато представників молоді сьогодні отримують вищу освіту, оскільки це відкриває додаткові можливості для побудови успішної кар’єри. Іншими словами, мілленіали активно інвестують в знання і готові витрачати на це дуже багато. Але про це згодом.

Мілленіали не купують машини

За статистикою, покоління Y на 29% рідше купує автомобілі, ніж покоління X. Більше того, станом на 2015 рік кількість власників авто серед вікової категорії 22-35 років була на 25% меншою ніж в тому ж віковому проміжку, але в 2003 році.

Подібна тенденція пояснюється досить просто. По-перше, мілленіали не хочуть брати кредит на машину, а по-друге, вони легко можуть скористатися інноваційними транспортними сервісами, такими як Uber або BlaBlaCar, і без проблем дістатися з пункту А в пункт Б.

Мілленіали живуть з батьками

Вперше з 1880 року молоді люди у віці від 18 до 34 років дуже часто живуть з батьками. При цьому, подібна тенденція зовсім не зумовлена відсутністю матеріальних можливостей або низькою зарплатою. Швидше причина криється у вартості оренди і більш пізніх шлюбах. Враховуючи те, що сучасне покоління має дуже великі борги, той факт, що молодь живе вдома, вказує на можливість якнайшвидшого погашення цих зобов’язань.

Слабкі сторони

У мілленіалів практично немає заощаджень

23% представників покоління Y не мають ощадного рахунку. Це не дуже добре з точки зору економіки та пенсійних виплат, оскільки чим раніше людина починає відкладати на пенсію, тим соліднішою буде її подушка безпеки.

Мілленіали платять за житло дуже багато

Існує одне старе правило – ви не повинні віддавати за житло більше, ніж 30% від свого доходу, але мілленіали не дотримуються цієї рекомендації і часом зовсім ігнорують її. У деяких великих містах США молоді люди готові платити за житло до 79% свого щомісячного доходу. Стає ясно, чому покоління Y практично не має заощаджень.

Мілленіали не інвестують

Сучасне покоління, як вже було зазначено вище, практично не заощаджує і не інвестує. 4 з 5 мілленіалів ніколи не вкладали гроші у фондові біржі та цінні папери. Головні причини – брак грошей і недовіра до фінансової системи, оскільки багато молодих людей добре пам’ятають кризу 2008-2009 років.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua