Нацбанк показав масштаб проблем ПриватБанку (інфографіка)


Нацбанк показав масштаб проблем ПриватБанку (інфографіка)

Національний банк повідомив, що розрив між сформованими резервами за МСФЗ і кредитним ризиком, оціненим за постановою №351, у групі найбільших банків з національним капіталом становить 132 млрд грн.

 Про це йдеться в “Звіті про фінансову стабільність”.

Йдеться про вісім банків з групи I, всі з яких вже пройшли стрес-тест НБУ. У цю групу входять банки, частка активів кожного з яких перевищує 0,5% активів банківської системи.

Сумарно на 1 жовтня 2016 року біля цих банків були активи на 371,3 млрд грн, в тому числі 271,8 млрд грн у ПриватБанку – це 73,2% від активів цієї групи банків. Кредитний портфель групи I банків склав 244,6 млрд грн, в тому числі 180,4 млрд грн у ПриватБанку – це 73,7% від кредитів цієї групи банків.

З огляду на 73-відсоткову частку ПриватБанку в активах і кредитах цієї групи, на банк може припадати аналогічна частка додаткового кредитного ризику – 96,6 млрд грн з 132 млрд грн.

Відповідно до звітності ПриватБанку, на 30 вересня 2016 року загальний обсяг кредитів та авансів клієнтам становив 224,26 млрд грн, під які були сформовані резерви в розмірі 29,94 млрд грн (13,35%). Водночас, стрес-тестування 20 найбільших банків, в які входить ПриватБанк, показало розмір проблемних кредитів (NPL) у цієї групи банків у розмірі 53%. Для ПриватБанку це означало б необхідність дорезервувати близько 89 млрд грн.

Якщо ж до різниці між сформованими резервами групи I (44 млрд грн) і кредитним ризиком по стрес-тесту (161 млрд грн) застосувати 73-процентну частку ПриватБанку в цій групі банків, то його непокритий кредитний ризик по стрес-тесту може бути оцінений в 85,4 млрд грн, що дуже близько до його можливої оцінки по стрес-тесту першої двадцятки.

У Меморандумі України з МВФ передбачено загальну суму фінансової підтримки державою банківської системи в 166 млрд грн в разі, якщо буде потрібно націоналізувати системний банк або збільшити підтримку держбанків або ФГВФО.

Зараз НБУ проводить верифікацію виконання ПриватБанком другого етапу докапіталізації. З першої двадцятки банків у НБУ є питання тільки до ПриватБанку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua