Нові ID-картки можуть виявитися недійсними


Нові ID-картки можуть виявитися недійсними

Нові ID-картки, якими повинні бути замінені всі паспорти громадян України, можуть виявитися недійсними, оскільки інформація з вмонтованого в них чіпа не може бути зчитана у всіх держустановах.

Так, зазначається, що з карткою одночасно видають виписку з єдиного державного демографічного реєстру – документ про місце реєстрації.

Без цього папірця паспорт буде недійсним. Незважаючи на те, що ця інформація вже є на чіпі, низка установ не мають апаратури для її зчитування. Такі апарати є лише у прикордонників.

Одночасно їздити за кордон за ID-картками все одно не вийде. І хоча Україна має угоду з Росією та Білоруссю про перетин кордону за внутрішніми паспортами, їхні прикордонники наші нові паспорти документом не вважають.

Нагадаємо, що з листопада 2016 року українцям оформляють тільки новенькі ID-картки. Зараз такі пластикові картки видають тільки дітям до 16 років і дорослим у випадку крадіжки або втрати паспорта, якщо це підтверджено спеціальними документами.

Крім того, ID-паспорт можна отримати, якщо вам час вклеювати фотографію в 25 або 45 років, і в разі зміни прізвища. До бази вносять дані про людину, в тому числі – ідентифікаційний код, він відтепер буде надрукований просто на паспорті.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Нові ID-картки можуть виявитися недійсними» на Finance.ua - 5.0
В Контексті Finance.ua