У ФГВФО визначили напрямки вирішення проблеми повернення коштів клієнтам «Банку Михайлівський»


У ФГВФО визначили напрямки вирішення проблеми повернення коштів клієнтам «Банку Михайлівський»

Міжвідомча робоча група, перше засідання якої відбулося 11 листопада 2016 року, визначила чотири можливі напрямки вирішення проблеми повернення коштів клієнтам «Банку Михайлівський». Для вивчення кожного з них створені спеціальні підгрупи.

Про це повідомляється на сайті ФГВФО.

Перший напрямок – повернення коштів через Фонд гарантування вкладів фізичних осіб. Для цього відповідна підгрупа повинна зібрати експертні висновки щодо існуючих на сьогоднішній день правових підстав реалізації такого алгоритму дій.

Другий напрямок вивчатиме підгрупа, до складу якої увійдуть представники правоохоронних органів. Він полягатиме у пошуку можливості відшкодування втрачених коштів клієнтів «Банку Михайлівський» за рахунок його акціонерів.

Також обговорювався варіант підготовки окремого законопроекту для правового врегулювання та вирішення проблеми повернення коштів клієнтам «Банку Михайлівський». Для його вивчення також створена окрема підгрупа.

Четвертий, так званий, альтернативний напрямок – це повернення коштів шляхом реалізації механізмів, які не передбачають залучення Фонду гарантування вкладів.

«Завдання цієї групи – пошук шляхів повернення втрачених коштів клієнтам «Банку Михайлівський».

Ми повинні дати чітку відповідь, які можливі варіанти є для цього. Фонд гарантування заявляв і на сьогодні підтверджує те, що він налаштований сприяти у пошуку рішення для виходу з цієї складної ситуації», – сказав заступник директора-розпорядника Андрій Оленчик.

Нагадаємо, що Міжвідомчу робочу групу з урегулювання проблемних питань вкладників «Банку Михайлівський» створено на виконання доручення Прем’єр-міністра України Володимир Гройсмана до листа Президента України Петра Порошенка . Також про вказану проблематику йшла мова й у листах Першого віце-прем’єр-міністра – Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва.

Як повідомлялось, 02 листопада 2016 року Фондом внесено чергові доповнення до загального реєстру вкладників ПАТ «Банк Михайлівський», які мають право на отримання гарантованої суми відшкодування. Реєстр доповнено інформацією про 10 626 осіб на загальну суму майже 100 млн грн.

Таким чином, гарантована сума до відшкодування за цим банком збільшилась з 1,228 млрд грн (станом на 31 жовтня 2016 року) до 1,327 млрд грн. Згідно звітів, отриманих від банків-агентів, станом на 16 жовтня 2016 року із 46 622 вкладників, які мали право на отримання гарантованої суми, кошти отримали 19 773 вкладники. Їм було виплачено 1,19 млрд грн, або 97% від суми Загального реєстру.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми
Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:Михайлівський
В Контексті Finance.ua
Опитування