Міністр фінансів запевнив, що підвищення мінімальної зарплати не спричинить додаткової інфляції


Міністр фінансів запевнив, що підвищення мінімальної зарплати не спричинить додаткової інфляції

Підвищення мінімальної заробітної плати в Україні пройде без додаткового зростання інфляції, запевняє міністр економіки Олександр Данилюк.

“Не буде інфляції (більшої, ніж прогнозується – ред.)… Це рішення (про підвищення мінімальної заробітної плати – ред.) не буде впливати на інфляцію в наступному році”,- сказав Данилюк в неділю ввечері в ефірі телеканалу “1+1”.

Відповідаючи на питання про те, звідки уряд братиме кошти для виплати підвищеної мінімальної зарплати, він пояснив, що цей процес буде відбуватися за рахунок детінізації економіки

“Необхідно розуміти, звідки йтимуть кошти. Ці кошти зараз знаходяться в тіні, вони виплачуються в конвертах. І ці кошти легалізуються, увійдуть в систему в якості білих зарплат і в якості податків, а це означає, що додаткової грошової маси не буде”, – сказав він.

Як повідомлялося, прем’єр-міністр і президент України Петро Порошенко анонсували підвищення мінімальної заробітної плати в Україні з 1 січня 2017 року до 3,2 тис. грн.

Разом з тим, у прийнятому парламентом у першому читанні проект держбюджету-2017 було заплановано зростання мінімальної зарплати до 1 тис. 762 грн на 1 грудня 2017 року з 1,6 тис. грн на 1 грудня 2016 року. Розмір прожиткового мінімуму був закладений на рівні 1 тис. 544 грн, в травні наступного року він мав зрости до 1 684 тис. грн, і в грудні – до 1 тис. 762 грн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua