По квартирах українців почнуть ходити фахівці з бідності


По квартирах українців почнуть ходити фахівці з бідності

Мінсоцполітики пропонує створити з 1 липня 2017 року соціальну інспекцію – підрозділ зі штатом 550 осіб, який буде контролювати надання соцдопомоги.

Про це йдеться в проекті закону «Про забезпечення держконтролю у сфері соціальної підтримки». Досі соціальні інспектори займалися лише призначенням соцвиплат.

«Ухвалення закону підвищить статус соціальних інспекторів та ефективність їхньої діяльності за рахунок виконання лише контролюючих функцій, виведення з-під підпорядкування керівників місцевих органів соціального захисту населення, достатнього рівня фінансового і матеріально-технічного забезпечення», – вважають автори документа.

У Мінфіні підтримують ідею створення соціальної інспекції. Ця ініціатива фактично повинна стати продовженням розпочатої процедури верифікації одержувачів соцвиплат.

Соціальні інспектори контролюватимуть правильність і своєчасність призначення соціальної підтримки. Йдеться про перевірку держдопомоги малозабезпеченим сім’ям, матерям-одиначкам, субсидії і пільги по оплаті житлово-комунального господарства (тільки у 2017 році на субсидії хочуть направити 50,7 млрд грн).

Інспектори повинні будуть відвідувати одержувачів соцдопомоги, щоб визначати ступінь їхньої бідності і знаходити їхні додаткові джерела для існування, про які одержувачі державної допомоги не повідомили державу, але які можуть вплинути на розмір або навіть сам факт призначення допомоги.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua