Посли G7 написали гнівного листа Порошенку


Посли G7 написали гнівного листа Порошенку

Посли країн «Великої сімки» попередили президента України Петра Порошенка щодо небезпечних законодавчих ініціатив, які можуть підірвати всі попередні зусилля країни у боротьбі з корупцією, зокрема з ослаблення системи електронного декларування.

Про це стало відомо з листа послів країн «Великої сімки» і глави представництва Європейського Союзу в Україні Хюга Мінгареллі від 25 жовтня на адресу президента України.

У листі посли оцінили досягнення України у боротьбі з корупцією, зокрема відзначили важливість діяльності Національного антикорупційного бюро України та запуск системи електронного декларування.

«Ми спостерігаємо, що протягом останніх тижнів кілька законодавчих ініціатив несуть загрозу цій важливій антикорупційній системі (електронних декларацій – ред.) і реформам у порядку денному», – йдеться в повідомленні.

«Зокрема, деякі законопроекти, якщо будуть прийняті, зможуть послабити систему електронних декларацій і згорнути правомочність НАБУ та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури в дослідженні і веденні справ про корупцію високого рівня», – йдеться в листі.

Також посли висловили свою стурбованість з приводу технічних збоїв у системі електронних декларацій і закликали зробити всі необхідні кроки, щоб виправити це.

Крім того, посли зазначили, що повна незалежність від політичного втручання має першорядне значення для цих інститутів у боротьбі проти корупції.

Нагадаємо, Національне агентство з питань запобігання корупції переходить на цілодобовий режим роботи для того, щоб процес подачі е-декларацій було завершено вчасно, до 30 жовтня.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua