Кабмін пропонують наділити правом офіційно оголошувати про кризу в Україні


Кабмін пропонують наділити правом офіційно оголошувати про кризу в Україні

Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони на своєму засіданні підтримав законопроект, яким пропонується надати Кабміну право оголошувати про кризу в Україні.

Метою законопроекту “Про гуманітарну допомогу в кризових ситуаціях” є врегулювання надання гуманітарної допомоги в Україні під час кризових ситуацій, спричинених надзвичайними ситуаціями будь-якого характеру, в тому числі проведенням антитерористичної операції, для подолання яких в Україні бракуватиме власних матеріальних та/або людських ресурсів .

Проектом закону пропонується надати Кабінету міністрів право оголошувати існування в Україні кризового періоду в разі недостатності внутрішніх ресурсів для подолання наслідків шкоди, заподіяної під час кризової ситуації.

Крім того, передбачається визначити структуру і повноваження органів, які здійснюватимуть на центральному і місцевому рівні координацію з питань надання гуманітарної допомоги населенню під час кризової ситуації, а також механізм їхньої взаємодії.

Також пропонується спростити порядок тимчасової акредитації національних і міжнародних гуманітарних організацій; визначити механізм обміну інформацією про гуманітарну допомогу, порядок здійснення координації при її наданні, а також моніторинг за її цільовим використанням.

Відповідно до законопроекту, пропонується встановити для гуманітарних організацій і гуманітарного персоналу привілеї, зокрема: а) спрощений порядок надходження і використання гуманітарних коштів в іноземній валюті, ввезення, митного оформлення і транспортування гуманітарних вантажів, ввезення, зберігання, транспортування та застосування лікарських засобів, ввезення пошукових собак, ввезення та експлуатації радіоелектронних та випромінювальних пристроїв; б) спрощену процедуру в’їзду іноземних громадян в складі гуманітарного персоналу, в тому числі міжнародних медичних команд, а також визнання їхньої професійної кваліфікації.

“Народні депутати вважають, що прийняття законопроекту сприятиме адаптації законодавства України, що регулює правовідносини в сфері гуманітарної допомоги, з нормами міжнародного гуманітарного права для міжнародних донорських організацій, що надають таку допомогу”, – підкреслюється в повідомленні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:Кабмін
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua