МВФ дав прогноз щодо економіки України


МВФ дав прогноз щодо економіки України

Міжнародний валютний фонд (МВФ) зберіг прогноз зростання економіки України за підсумками 2016 року на рівні 1,5%, але при цьому поліпшив прогноз інфляції до 13% з 15,1%.

“Реальний ВВП країни зросте за підсумками року на 1,5%. Економічна активність буде супроводжуватися ослабленням фінансового тиску, зростанням внутрішнього попиту, а також впевненістю інвесторів і зростанням доходів. Разом з тим вплив зовнішніх факторів буде достатнім для того, щоб схилити тенденцію до зростання, і тому країна багато в чому залежатиме від глибини внутрішнього попиту”, – йдеться в звіті МВФ.

За розрахунками фонду, інфляція складе близько 13% до кінця 2016 року, і причиною стане переважно зростання тарифів. Як відомо, Національний банк України (НБУ) прогнозує інфляцію на рівні 12%.

У Фонді зазначають, що перелом тенденції від занепаду економіки до її зростання – це ключове досягнення України.

“У цьому зв’язку необхідно продовжити подальше зміцнення системи державних фінансів, оздоровлення банківської системи, провести пенсійну реформу, удосконалити податкове адміністрування, поліпшити діловий клімат. Політичний порядок денний амбітний, але його необхідно виконати вчасно”, – зазначає МВФ.

Нагадаємо, в ніч з 14 на 15 вересня МВФ схвалив виділення Україні третього кредитного траншу в обсязі близько 1 млрд доларів у рамках програми розширеного фінансування. Таким чином, загальний обсяг вже виділеного фінансування складе 7,62 млрд дол. при загальному обсязі кредитування 17,5 млрд дол.

Рішення про виділення коштів було прийнято після більш ніж річної паузи у відносинах між Україною і МВФ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua