0 800 307 555
0 800 307 555

НБУ назвав чинники впливу на курс гривні


НБУ назвав чинники впливу на курс гривні

НБУ обіцяє виконати інфляційні цілі – 12% в поточному році і 8% в 2017 році, оскільки очікується кілька позитивних факторів впливу на ринок.

Про це заявила глава НБУ Валерія Гонтарева в відео-зверненні на Ukrainian Financial Forum 2016.

“Ціни на сталь і залізну руду, хоч і відкоригувалися восени, залишаються вищими, ніж на початку року. Це забезпечить збільшення надходжень експортної виручки. А хороший новий урожай вже поступово компенсує недавнє зниження цін на зернові”, – заявила Валерія Гонтарева.

Позитивним фактором вона також назвала відновлення співпраці з Міжнародним валютним фондом.

Всупереч стереотипам про традиційну осінню девальвацію гривні, в цьому році ситуація значно відрізняється від попередніх років, підкреслила глава НБУ. Нагадаємо, долар за період з 11 серпня по 7 вересня подорожчав з 24,817 грн/$ до 26,848 грн/$.

“Зазвичай восени НАК “Нафтогаз України” купує валюту для оплати природного газу. Але цього разу він купив валюту заздалегідь. Відповідно, “Нафтогаз” цієї осені не буде створювати додатковий попит на валюту”, – заявила вона.

Негативним фактором, який впливає на курс, виявилася виплата дивідендів нерезидентам.

НБУ пообіцяв проводити валютні інтервенції, щоб стримувати волатильність курсу.

“Ми маємо намір і надалі в разі необхідності проводити валютні інтервенції, щоб стримувати волатильність курсу. Адже курс гривні істотно впливає на рівень інфляції”, – підкреслила вона.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
Опитування
В Контексті Finance.ua