Рада має намір дозволити держорганам використовувати хмарні технології


Рада має намір дозволити держорганам використовувати хмарні технології

Верховна Рада України має намір законодавчо закріпити порядок використання систем хмарних обчислень державними органами влади.

За відповідний законопроект (№4302) в першому читанні проголосували 229 народних депутатів на засіданні парламенту у вівторок.

“Досі наші державні органи не можуть використовувати хмарне обчислення або зберігати бази даних в хмарі. Це призводить до того, що держава витрачає шалені гроші на будівництво своїх власних дата-центрів, закупівлю серверів”, – сказав один з авторів законодавчої ініціативи Олександр Данченко, представляючи законопроект.

При цьому він пояснив: “Це коштує величезні гроші, але не гарантує збереження інформації, затримує розвиток державних ресурсів на рік, тому що будівництво дата-центру триває десь рік, замість того, щоб за 5 хвилин розмістити інформацію, яка не перебуває під грифом “секретно”… в хмарі”.

За його словами, цей проект закону, в разі прийняття, підвищить інвестиційну привабливість України в питаннях будівництва на території країни дата-центрів великих компаній і дасть можливість “розміщувати свій контент саме на українській території”.

Автори пропонують внести зміни в закони про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах та про захист персональних даних.

Законопроектом пропонується закріпити визначення понять “система хмарних обчислень” і сторони, що надає хмарні послуги.

Відповідно до законопроекту, інформація, в тому числі з обмеженим доступом, яка не відноситься до держтаємниці, якою володіють органи державної влади, державні підприємства та організації, може оброблятися в системі хмарних обчислень на підставі договору.

Крім того, в проекті закону прописані вимоги до договору між надавачем хмарних послуг і власником інформації або власником системи.

Прописані також стандарти, яким повинні відповідати сертифікати, які підтверджують належний рівень захисту інформації.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua